Škôlka Ježka Separka

Distribúcia vzdelávacích balíčkov

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Vážené pani učiteľky, vážení páni učitelia,

vzdelávacie balíčky k projektu Škôlka Ježka Separka budeme distribuovať koncom októbra 2015.

Ďakujeme za spoluprácu!
Tím Nadácie KOSIT

Ježko Separko a škôlkári vystavujú opäť spoločne EKOdiela

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

vystava_js

Výstava Ježka Separka má už 5–ty rok a tradične ju organizujú košické materské školy zapojené do projektu Škôlka Ježka Separka a Nadácia KOSIT. Výtvarné práce vytvorili deti vo veku 5-6 rokov. Výstavy sú dve, v Košiciach v Obchodnom centre Aupark a v ZOC Max. Spolu je to cca 60 výtvorov rôznych techník,  s ktorými škôlkam pomáhali aj samotní rodičia v rámci tvorivých dielní. MŠ Muškátová 7, Košice je pri projekte, ktorý je zameraný na environmentálnu  výchovu od samého začiatku. Mgr. Monika Varcholová, riaditeľka MŠ Muškátová 7: „Pre nás je podstatné, že okrem našich výstav pre rodičov, raz ročne sa môžeme prezentovať aj pred širokou verejnosťou. Navyše vďaka tomu sa  môžeme porovnávať a naberať novú inšpiráciu pri práci s deťmi.“

Za odmenu deťom a ich p. učiteľkám chystá Nadácia KOSIT zaujímavý program, ktorý sa uskutoční 26. 6. 2015 v rekreačnom areáli Alpinka.

Nadácia KOSIT plánuje učebnou pomôckou „Škôlka Ježka Separka“, ktorá vysvetľuje všetko o odpade, separovaní a recyklácii vybaviť ďalšie slovenské škôlky pre nasledujúci školský rok. Viac na www.nadaciakosit.org .

Výstavy potrvajú do 5. 6. 2015 (Prešov) a 16. 6.2015 (Košice).

20150615_105814 20150615_105825_resized

 

EKO výstava Ježka Separka

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Srdečne Vás pozývame na EKO výstavu Ježka Separka.
putovna vystava kosice

 

Divadlo o psíčkovi a mačičke potešilo deti a rozosmialo pani učiteľky

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

KOŠICE, 20. júna 2014 – Nadácia KOSIT a divadlo Babadlo si vrámci projektu Škôlka Ježka Separka pripravili pre deti poučné bábkové divadlo. Predstavenie na motív príbehov Jozefa Čapka o psíčkovi a mačičke si škôlkári užili 20. júna o 9:30 hod. v košickej Historickej radnici.

„Predstavením O psíčkovi a mačičke sme oslávili koniec školského roka a zároveň ďalší úspešný ročník Škôlky Ježka Separka. Herci divadla Babadlo si pripravili scénky, ktoré zábavnou formou poukázali na potrebu tolerancie a úcty k prírode. Divadlo sa deťom veľmi páčilo a rozosmialo aj pani učiteľky. Na záver sme sa s bábkami a hercami odfotografovali,“ popisuje riaditeľka Nadácie KOSIT Jana Končeková. Na koniec predstavenia prišiel detičky pozdraviť aj primátor mesta Košice Richard Raši.

IMG_1695-2 IMG_1751-2 (2)

Divadelné predstavenia pre deti sa konajú i v spolupráci s Bábkovým divadlom v Košiciach. Poučné divadielko Janko Hraško a iné hraškoviny si mohli škôlkari pozrieť 18. júna v obci Bratovce. Najbližšie predstavenie sa uskutoční 24. júna v Prešove.

Ježko Separko srdečne pozýva na divadelné predstavenia detičky aj pani učiteľky!

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

janko_hrasko_hraskoviny_presovjanko_hrasko_hraskoviny_bratovce

janko_hrasko_vinne

Psik_a_mačka_A4

 

Výstava Škôlky Ježka Separka v Prešove je zrušená

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Výstava Školky Ježka Separka v Prešove sa z organizačných dôvodov ruší.

Ďakujeme za pochopenie.

Výstava Ježka Separka v Košiciach

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Pozývame Vás na výstavu Ježka Separka od 10. do 30. júna 2013 v košickom Auparku. Príďte si pozrieť dielka škôlkárov zapojených do projektu, tešíme sa na Vás! :)

Výstava Prešov 2013

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Deti z Prešova už druhý krát vystavili svoje dielka v Carrafovej väznici na Jarkovej ulici v Prešove.

Výstava projektu Škôlka Ježka Separka v Košiciach

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Nadácia KOSIT pre vás pripravila Výstavu projektu Ježka Separka. Práce detí si môžete pozrieť od 10. do 30. 6. 2013 v Aupark Shopping centre v Košiciach. Tešíme sa na vašu návštevu!

Škôlkarov učili zábavnou formou triediť odpad

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Pätnásť prešovských materských škôl sa zapojilo do ekologickej akcie Ježko Separko. Vyvrcholila vystúpením divadielka Agape v kine Scala, kde sa zabávalo viac ako tri stovky predškolákov.

PREŠOV. Ako triediť odpad učila hravou formou prešovských škôlkarov postavička Ježko Separko. V tomto duchu bolo aj záverečné predstavenie Nepatríme na smetisko o tom, čo robiť s nefunkčnými elektrickými spotrebičmi.
Deti sa na ňom zabávali, tancovali a spievali. Hlavnou postavou bola chladnička Julka, ktorá sa podujala zachrániť seba aj svojich kamarátov pred smutným koncom na smetisku. “Chceme sa poďakovať za úžasné divadielko pre naše deti. Nesmierne sa tešili, spievali si celý deň, jednoducho si to užili a najmä si rozšírili poznanie o význame zberných dvorov,” povedala Gabriela Ondercová z MŠ Volgogradská v Prešove.
Atmosféru si pochvaľoval aj sporák Edo v podaní Martina Žáka: “Nechcel by som porovnávať publikum, je vždy iné a jedinečné. Dôležitejšie je, že deti si zasúťažili a zabavili. K nášmu predstaveniu mali blízko. V zbernom dvore, kam pokazené elektrospotrebiče patria, už boli.”

Podľa organizátorky Škôlky Ježka Separka Jany Končekovej hľadali zábavnú a prijateľnú formu, ako deťom vysvetliť túto problematiku.
“Chceli sme poďakovať učiteľkám a detičkám za to, že sa počas celého roka venujú téme separovania odpadu. Pomáha to v deťoch aj ich rodičoch budovať povedomie o tom, ako naložiť s odpadmi, ktoré produkujeme,” doplnila.

Zdroj: www.korzar.sk; Prešovský korzár, Frank Michal

Partneri Nadácie KOSIT

Novinky

Výhercovia celoročnej súťaže v zbere papiera 2015/2016

V školskom roku 2015/2016 prebiehala veľká súťaž v zbere papiera pre materské, základné a stredné školy z Košíc. Srdečne gratulujeme všetkým výhercom! Výhercovia – mesto Košice V kategórii Celkové množstvo vyzbieraného papiera na školu 1. miesto: Základná škola M. Lechkého, …

Viac

Firemný deň dobrovoľníctva spojil Nadáciu KOSIT, KOSIT a.s., košické materské školy aj rodičov.

Nadácia KOSIT spoločne s KOSIT-om pripravili pre materské školy súťaž „KOSIŤÁCI V AKCII“,  ktorá významne rozšírila zoznam aktivít v rámci bohatej firemnej spoločenskej zodpovednosti. Do súťaže zaslalo svoj projekt na obnovu 15-sť predškolských zariadení. Súťažilo sa o najviac facebookových „lajkov“ ale rozhodovalo aj …

Viac