Divadelné predstavenia

Divadlo o psíčkovi a mačičke potešilo deti a rozosmialo pani učiteľky

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

KOŠICE, 20. júna 2014 – Nadácia KOSIT a divadlo Babadlo si vrámci projektu Škôlka Ježka Separka pripravili pre deti poučné bábkové divadlo. Predstavenie na motív príbehov Jozefa Čapka o psíčkovi a mačičke si škôlkári užili 20. júna o 9:30 hod. v košickej Historickej radnici.

„Predstavením O psíčkovi a mačičke sme oslávili koniec školského roka a zároveň ďalší úspešný ročník Škôlky Ježka Separka. Herci divadla Babadlo si pripravili scénky, ktoré zábavnou formou poukázali na potrebu tolerancie a úcty k prírode. Divadlo sa deťom veľmi páčilo a rozosmialo aj pani učiteľky. Na záver sme sa s bábkami a hercami odfotografovali,“ popisuje riaditeľka Nadácie KOSIT Jana Končeková. Na koniec predstavenia prišiel detičky pozdraviť aj primátor mesta Košice Richard Raši.

IMG_1695-2 IMG_1751-2 (2)

Divadelné predstavenia pre deti sa konajú i v spolupráci s Bábkovým divadlom v Košiciach. Poučné divadielko Janko Hraško a iné hraškoviny si mohli škôlkari pozrieť 18. júna v obci Bratovce. Najbližšie predstavenie sa uskutoční 24. júna v Prešove.

Ježko Separko srdečne pozýva na divadelné predstavenia detičky aj pani učiteľky!

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

janko_hrasko_hraskoviny_presovjanko_hrasko_hraskoviny_bratovce

janko_hrasko_vinne

Psik_a_mačka_A4

 

Škôlkarov učili zábavnou formou triediť odpad

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Pätnásť prešovských materských škôl sa zapojilo do ekologickej akcie Ježko Separko. Vyvrcholila vystúpením divadielka Agape v kine Scala, kde sa zabávalo viac ako tri stovky predškolákov.

PREŠOV. Ako triediť odpad učila hravou formou prešovských škôlkarov postavička Ježko Separko. V tomto duchu bolo aj záverečné predstavenie Nepatríme na smetisko o tom, čo robiť s nefunkčnými elektrickými spotrebičmi.
Deti sa na ňom zabávali, tancovali a spievali. Hlavnou postavou bola chladnička Julka, ktorá sa podujala zachrániť seba aj svojich kamarátov pred smutným koncom na smetisku. “Chceme sa poďakovať za úžasné divadielko pre naše deti. Nesmierne sa tešili, spievali si celý deň, jednoducho si to užili a najmä si rozšírili poznanie o význame zberných dvorov,” povedala Gabriela Ondercová z MŠ Volgogradská v Prešove.
Atmosféru si pochvaľoval aj sporák Edo v podaní Martina Žáka: “Nechcel by som porovnávať publikum, je vždy iné a jedinečné. Dôležitejšie je, že deti si zasúťažili a zabavili. K nášmu predstaveniu mali blízko. V zbernom dvore, kam pokazené elektrospotrebiče patria, už boli.”

Podľa organizátorky Škôlky Ježka Separka Jany Končekovej hľadali zábavnú a prijateľnú formu, ako deťom vysvetliť túto problematiku.
“Chceli sme poďakovať učiteľkám a detičkám za to, že sa počas celého roka venujú téme separovania odpadu. Pomáha to v deťoch aj ich rodičoch budovať povedomie o tom, ako naložiť s odpadmi, ktoré produkujeme,” doplnila.

Zdroj: www.korzar.sk; Prešovský korzár, Frank Michal

Ježko Separko „pobláznil“ škôlkarov z Prešova

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Nadácia KOSIT a ENVIDOM – združenie výrobcov elektrospotrebičov, ktoré si kladie za cieľ ekologické zneškodnenie elektroodpadov, spolupracujú už tretí rok. Na záver projektu Škôlka Ježka Separka, do ktorého je zapojených v tomto školskom roku spolu 15 prešovských škôlok, pozvali divadlo Agape. V Kine Scala tancovalo, spievalo a zabávalo sa viac ako 300 predškolákov.

Takto sme  sa chceli poďakovať učiteľkám a detičkám za to, že sa počas celého roka venujú téme separovania odpadu. Pomáha to v deťoch aj ich rodičoch budovať povedomie o tom, ako naložiť s odpadmi, ktoré produkujeme. Hľadáme naozaj všetky spôsoby ako túto tému urobiť zábavnou a prijateľnou pre verejnosť,“ konštatuje riaditeľka Nadácie KOSIT Ing. Jana Končeková.

ENVIDOM ponúka školám a škôlkam predstavenie “Nepatríme na smetisko” o chladničke Julke, ktorá chce zachrániť seba aj svojich kamarátov pred smutným koncom na smetisku.

. Tentoraz zavítali s divadielkom pod Tatry a do Prešova. Jana Nahalková, Envidom: „S Nadáciou KOSIT by sme radi pripravili ešte jedno spoločné stretnutie pre MŠ na Zemplíne niekedy v júni.Aj keď voľné termíny nie je jednoduché nájsť, veríme, že aj tu nájdeme priestor, aby sa deti dozvedeli, prečo je dôležité recyklovať staré spotrebiče.” Martin Žák alias sporák EDO si atmosféru v Prešove veľmi pochvaľoval: „Nechcel by som porovnávať publikom, je vždy iné a jedinečné. Dôležitejšie je, že deti si zasúťažili. K nášmu predstaveniu mali blízko. V zbernom dvore, kam pokazené elektrospotrebiče patria, už boli.“ Deti aj ich pani učiteľky boli predstavením nadšené. „Chceme sa vám touto cestou poďakovať za úžasné divadielko pre naše deti. Nesmierne sa tešili, spievali si celý deň, jednoducho si to užili a najmä si rozšírili poznanie o význame zberných dvorov,“ povedala Gabriela Ondercová z MŠ Volgogradská.

Nadácia KOSIT tentokrát nielen pre škôlkárov ale aj širokú verejnosť chystá ďalšie podujatie. Výstavu ekodielok v rámci projektu Škôlka Ježka Separka predstavia 3 – 7. júna 2013 v Caraffovej väznici, Prešov.

Viac fotografií z predstavenia o chladničke Julke a sporáku Edovi nájdete na stránke Nadácie KOSIT: TU.

Divadelné predstavenie “Nepatríme na smetisko”

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Partneri projektu: Združenie ENVIDOM

Logo ENVIDOMNadácia KOSIT v spolupráci s neziskovou organizáciou ENVIDOM a spoločnosťou KOSIT a.s. pripravili deťom tešiacim sa na MDD divadelné prekvapenie. Viac ako 300 detí spoznalo v divadle JORIK a potom na ZŠ Masarykova bábkové divadielko z Bratislavy “NEPATRÍME NA SMETISKO”.

Celá tlačová správa: Odvážna chladnička Julka bavila deti poprvýkrát aj v Košiciach

Odvážna chladnička Julka bavila deti po prvýkrát aj v Košiciach

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Chladnička Julka a sporák EdoKošice, 30. máj 2011 – Nadácia KOSIT v spolupráci s neziskovou organizáciou ENVIDOM a spoločnosťou KOSIT a.s. pripravili deťom tešiacim sa na MDD divadelné prekvapenie. Viac ako 300 detí dnes spoznalo v divadle JORIK a potom na ZŠ Masarykova bábkové divadielko z Bratislavy “NEPATRÍME NA SMETISKO”. „Je to príbeh o odvážnej chladničke Julke, ktorá chce zachrániť seba i svojich kamarátov pred smutným koncom na smetisku. Učí deti, že staré spotrebiče patria do zberu. V tejto interaktívnej rozprávke s chytľavými pesničkami majú aj deti svoju úlohu pri záchrane hlavných hrdinov,” vysvetľuje Jana Nahálková z ENVIDOM-u. Nadácia KOSIT a ENVIDOM a KOSIT venovali predstavenie za odmenu najmä deťom, ktoré v tomto školskom roku navštívili Centrum environmentálnej výchovy v Kokšov-Bakši. Deti sa vďaka odvážnej chladničke Julke dozvedeli opäť o potrebe zmeniť náš postoj k ochrane životného prostredia.

čítať ďalej

Partneri Nadácie KOSIT

Novinky

Výhercovia celoročnej súťaže v zbere papiera 2015/2016

V školskom roku 2015/2016 prebiehala veľká súťaž v zbere papiera pre materské, základné a stredné školy z Košíc. Srdečne gratulujeme všetkým výhercom! Výhercovia – mesto Košice V kategórii Celkové množstvo vyzbieraného papiera na školu 1. miesto: Základná škola M. Lechkého, …

Viac

Firemný deň dobrovoľníctva spojil Nadáciu KOSIT, KOSIT a.s., košické materské školy aj rodičov.

Nadácia KOSIT spoločne s KOSIT-om pripravili pre materské školy súťaž „KOSIŤÁCI V AKCII“,  ktorá významne rozšírila zoznam aktivít v rámci bohatej firemnej spoločenskej zodpovednosti. Do súťaže zaslalo svoj projekt na obnovu 15-sť predškolských zariadení. Súťažilo sa o najviac facebookových „lajkov“ ale rozhodovalo aj …

Viac