Výstavy

Ježko Separko a škôlkári vystavujú opäť spoločne EKOdiela

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

vystava_js

Výstava Ježka Separka má už 5–ty rok a tradične ju organizujú košické materské školy zapojené do projektu Škôlka Ježka Separka a Nadácia KOSIT. Výtvarné práce vytvorili deti vo veku 5-6 rokov. Výstavy sú dve, v Košiciach v Obchodnom centre Aupark a v ZOC Max. Spolu je to cca 60 výtvorov rôznych techník,  s ktorými škôlkam pomáhali aj samotní rodičia v rámci tvorivých dielní. MŠ Muškátová 7, Košice je pri projekte, ktorý je zameraný na environmentálnu  výchovu od samého začiatku. Mgr. Monika Varcholová, riaditeľka MŠ Muškátová 7: „Pre nás je podstatné, že okrem našich výstav pre rodičov, raz ročne sa môžeme prezentovať aj pred širokou verejnosťou. Navyše vďaka tomu sa  môžeme porovnávať a naberať novú inšpiráciu pri práci s deťmi.“

Za odmenu deťom a ich p. učiteľkám chystá Nadácia KOSIT zaujímavý program, ktorý sa uskutoční 26. 6. 2015 v rekreačnom areáli Alpinka.

Nadácia KOSIT plánuje učebnou pomôckou „Škôlka Ježka Separka“, ktorá vysvetľuje všetko o odpade, separovaní a recyklácii vybaviť ďalšie slovenské škôlky pre nasledujúci školský rok. Viac na www.nadaciakosit.org .

Výstavy potrvajú do 5. 6. 2015 (Prešov) a 16. 6.2015 (Košice).

20150615_105814 20150615_105825_resized

 

EKO výstava Ježka Separka

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Srdečne Vás pozývame na EKO výstavu Ježka Separka.
putovna vystava kosice

 

Výstava Škôlky Ježka Separka v Prešove je zrušená

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Výstava Školky Ježka Separka v Prešove sa z organizačných dôvodov ruší.

Ďakujeme za pochopenie.

Výstava Ježka Separka v Košiciach

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Pozývame Vás na výstavu Ježka Separka od 10. do 30. júna 2013 v košickom Auparku. Príďte si pozrieť dielka škôlkárov zapojených do projektu, tešíme sa na Vás! :)

Výstava Prešov 2013

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Deti z Prešova už druhý krát vystavili svoje dielka v Carrafovej väznici na Jarkovej ulici v Prešove.

Výstava projektu Škôlka Ježka Separka v Košiciach

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Nadácia KOSIT pre vás pripravila Výstavu projektu Ježka Separka. Práce detí si môžete pozrieť od 10. do 30. 6. 2013 v Aupark Shopping centre v Košiciach. Tešíme sa na vašu návštevu!

Výstava projektu Ježka Separka v Prešove

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Nadácia KOSIT pre vás pripravila Výstavu projektu Ježka Separka. Práce detí si môžete pozrieť od 3. do 7. 6. 2013 v Caraffovej väznici v Prešove.

Nadácia KOSIT predstavuje čarovný svet z odpadkov

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

vystava jezka separka aupark kosiceKošice, 26.júna 2012 – Po úspešnej minulotýždňovej výstave v Prešove, EKOdielka vystavuje Nadácia KOSIT už aj v Košiciach. Dvojmetrovú žirafu, palmu z plastových fliaš, bocianov zo starej textílie – to všetko sa dá vidieť na výstave Ježka Separka v Aupark Košice. Táto unikátna výstava predstavuje práce detí v predškolskom veku a je sprievodným podujatím projektu Škôlka Ježka Separka, ktorý zastrešuje Nadácia KOSIT. Spolu viac ako 200 prác najrôznejších veľkostí tvorili škôlkari len z odpadového materiálu. Na veci nakreslené na papieri, ale aj trojrozmerné diela využili svoju fantáziu nielen deti a ich učiteľky, ale aj rodičia, ktorí prišli do škôlky na takzvané tvorivé dielne. Partnerom podujatia sa stalo Aupark Shopping Center Košice. Výstava potrvá do 1. 7. 2012.

O projekte Škôlka Ježka Separka
Počas školského roka 2011/2012 sa učilo viac než 800 škôlkarov vo veku 5-6 rokov o separovaní odpadu a recyklácii. Je to už v poradí druhý ročník environmentálneho vzdelévacieho programu, ktorého cieľom je vzbudiť záujem o problematiku odpadového hospodárstva, ako jednej z najcitlivejších globálnych tém. V Košiciach a Prešove na projekte pracuje spolu 48 materských škôl. Po prvom roku fungovania si za svoju komplexnosť vyslúžil projekt Škôlka Ježka Separka ocenenie Cena odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2011.

Kontakt:
Ing. Jana Končeková – riaditeľka Nadácie KOSIT
Tel.:0917 566 837
E-mail: koncekova@kosit-as.sk

Výstava Ježka Separka

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Pozývame vás na výstavy Ježka Separka v Prešove a Košiciach.

Výstavu prác šikovných škôlkárov z Prešova a okolia, ktorí sa zapojili do projektu Škôlka Ježka Separka, si môžete pozrieť od 18. 6. do 24. 6. 2012 v galérii Caraffovej väznice v Prešove.

Práce šikovných školkárov z Košíc si môžete pozrieť od 25. júna do 1. júla v nákupnom centre Aupark Shopping CENTER Košice.

výstava Ježka Separka Prešov

Výstava Ježka Separka Košice

Detské Eko originály v Caraffovej väznici

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Nadácia KOSIT úspešne ukončila prvý ročník projektu Škôlka Ježka Separka (ŠJS) na 15 materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Výsledkom aktivít s 5-6 ročnými deťmi v rámci predškolskej eko výchovy, zameraných hlavne na osvetu o separovaní odpadu, je výstava výtvarných prác, ktoré vznikli výhradne z odpadového materiálu.

Viac ako 100 výtvorov a desiatka fotografií priblíži návštevníkom výstavy v galérii (bývalá Craffova väznica) na Jarkovej ulici EKO dielka mladých výtvarníkov znázorňujú život v lese so zvieratkami, vodný svet, výstava nás prenesie aj do zasneženej krajiny, či budúcnosti, kedy svet ovládnu roboti. A všetko z iného druhu materiálu. Výstava potrvá týždeň, končí v piatok 22. júna v čase obeda.

Nadácia KOSIT vlani do osnov zúčastnených materských škôl zaviedla viac hodín environmentálnej výchovy. Cieľom je jednak uľahčiť prípravu učiteľkám, no predovšetkým prostredníctvom tých najmenších zvýšiť environmentálne povedomie aj u dospelých. „Do škôlok sa nám podarilo dostať tému separovania odpadu, a to nielen prostredníctvom rôznych zberov, ale aj ako istý funkčný a perspektívny systém, ktorý prijateľnou a hravou formou vysvetľuje deťom správne nakladanie s viacerými druhmi druhov odpadu (plast, papier, sklo, kov, viacvrstvový obal a nebezpečný odpad), čo je recyklácia a prečo sa musíme rozumnejšie správať voči tomu, čo už nepotrebujeme,“ vysvetľuje riaditeľka Nadácie KOSIT Jana Končeková. Učebný balíček určený na predškolské vzdelávanie pozostáva z manuálu Ježka Separka, maňušky, DVD s tančekom, pesničkami, pracovných listov
a cyklov recyklovania odpadu. Stačí, ak školské zariadenie vyplní elektronickú prihlášku
a automaticky učebnú pomôcku bezodplatne dostane.

Projekt Škôlka Ježka Separka získal národné ocenenie Cenu odpadového hospodárstva 2011. „Tak ako sa nám darí získavať financie z rôznych zdrojov, postupujeme s týmto projektom do ďalších krajských miest, kde by sme aj prostredníctvom výstavy EKO diel chceli na túto citlivú odpadársku problematiku upozorniť čo najširšiu verejnosť, “ dodáva J.Končeková. Doteraz má Nadácia zaregistrovaných v projekte ŠJS spolu 48 materských škôl z Košíc a Prešova. Ďalšie sú už prihlásené do nového školského roku.

Partneri Nadácie KOSIT

Novinky

Výhercovia celoročnej súťaže v zbere papiera 2015/2016

V školskom roku 2015/2016 prebiehala veľká súťaž v zbere papiera pre materské, základné a stredné školy z Košíc. Srdečne gratulujeme všetkým výhercom! Výhercovia – mesto Košice V kategórii Celkové množstvo vyzbieraného papiera na školu 1. miesto: Základná škola M. Lechkého, …

Viac

Firemný deň dobrovoľníctva spojil Nadáciu KOSIT, KOSIT a.s., košické materské školy aj rodičov.

Nadácia KOSIT spoločne s KOSIT-om pripravili pre materské školy súťaž „KOSIŤÁCI V AKCII“,  ktorá významne rozšírila zoznam aktivít v rámci bohatej firemnej spoločenskej zodpovednosti. Do súťaže zaslalo svoj projekt na obnovu 15-sť predškolských zariadení. Súťažilo sa o najviac facebookových „lajkov“ ale rozhodovalo aj …

Viac