Firemný deň dobrovoľníctva spojil Nadáciu KOSIT, KOSIT a.s., košické materské školy aj rodičov.

Nadácia KOSIT spoločne s KOSIT-om pripravili pre materské školy súťaž „KOSIŤÁCI V AKCII“,  ktorá významne rozšírila zoznam aktivít v rámci bohatej firemnej spoločenskej zodpovednosti. Do súťaže zaslalo svoj projekt na obnovu 15-sť predškolských zariadení. Súťažilo sa o najviac facebookových „lajkov“ ale rozhodovalo aj šťastie v žrebovaní. Rodičia a priatelia škôl na  sociálnej sieti so svojimi 1 795-timi „lajkami“  nakoniec rozhodli, že tisíc eurovú výhru a pomoc pri skrášľovaní vonkajších a vnútorných prác získava MŠ Šafárikova Košice.

Veľmi sa nám páči, že KOSIT a Nadácia KOSIT  pripravujú rôzne akcie a súťaže a myslia aj na tých najmenších v materských školách. Zapájame sa do všetkých aktivít, ktoré sú naozaj veľmi kreatívne. V neposlednom rade naše návštevy  v KOSIT- e sú nezabudnuteľné! Súťaž “Kosiťáci v akcii” nás oslovila a zaujala aj rodičov našich detí, ktorí sa v plnom rozsahu zapojili do hlasovania. Práve táto súťaž nás, učiteľky a rodičov, veľmi spojila. Komunikovali sme neustále spolu a na záver sme mali obrovskú radosť z výhry. Naša výhra – bylinková špirála a vybudovanie dvoch vyvýšených záhonov nám chýbala na našom školskom dvore. Budeme si vytvárať záhony, v ktorých si budú deti môcť pestovať to, čo majú radi. Máme v úmysle u deti ešte viac prebudiť environmentálne cítenie, formovať morálny a humánny vzťah k ochrane a tvorbe životného prostredia. Verím, že touto našou výhrou z KOSIT-u sa nám to v plnom rozsahu podarí,“ povedala PaedDr. Nicoll Pauerová, riaditeľka MŠ Šafárikova Košice.

V rámci štatútu súťaže prebehlo aj  žrebovanie;  v ňom  JUDr. Anna Laurincová, riaditeľka pre administratívu a ľudské zdroje vytiahla žrebovacie lístky zapojených škôl s názvami MŠ Smetanová a MŠ Čínska. Každej škôlke poputuje na účet  1000 €, ktoré minú na materiálno – technické zabezpečenie svojho sna. MŠ Smetanová vysadí živý plot  a vyrovná terén okolo pieskoviska. Deti z MŠ Čínskej zasa získajú nový chodníček, škola vymaľuje nanovo plot, budú opravené lavičky na školskom dvore  a zostane ešte aj na  dokončenie  predzáhradky.

Takmer 69 500 videní svedčí o tom, že „Súťaž KOSIŤÁCI V AKCII“  vzbudila u ľudí celkom pekný záujem a facebook Za čistejšie Košice sa  odteraz teší vyše 2440-tim „lajkom“.

Symbolické šeky v hodnote 1000 € si riaditeľky košickým škôlok prevzali  z rúk generálneho riaditeľa spoločnosti.  „Celú súťaž vnímam veľmi pozitívne. Ide vôbec o prvý dobrovoľnícky deň, na ktorom sa zúčastnia naši zamestnanci. Keďže vyhral projekt „špirálovej záhradky“, ktorý je lepšie kvôli vegetačným podmienkam uskutočniť na jar, tak celú akciu posunieme.  Ale už dnes sa nevieme dočkať na milú spoluprácu so škôlkou pri realizácii ich projektu. Aj keď sme mohli potešiť len tri materské školy dúfam, že aj ostatným škôlkam sa raz ich zámer skrášliť priestory  podarí splniť,“  teší sa generálny riaditeľ  Marián Christenko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Partneri Nadácie KOSIT

Novinky

Výhercovia celoročnej súťaže v zbere papiera 2015/2016

V školskom roku 2015/2016 prebiehala veľká súťaž v zbere papiera pre materské, základné a stredné školy z Košíc. Srdečne gratulujeme všetkým výhercom! Výhercovia – mesto Košice V kategórii Celkové množstvo vyzbieraného papiera na školu 1. miesto: Základná škola M. Lechkého, …

Viac

Firemný deň dobrovoľníctva spojil Nadáciu KOSIT, KOSIT a.s., košické materské školy aj rodičov.

Nadácia KOSIT spoločne s KOSIT-om pripravili pre materské školy súťaž „KOSIŤÁCI V AKCII“,  ktorá významne rozšírila zoznam aktivít v rámci bohatej firemnej spoločenskej zodpovednosti. Do súťaže zaslalo svoj projekt na obnovu 15-sť predškolských zariadení. Súťažilo sa o najviac facebookových „lajkov“ ale rozhodovalo aj …

Viac