Súťaž „EKO knižka Ježka Separka“

Eko sútaž Nadácia KOSITChrániť životné prostredie je jednou z dôležitých výziev v tejto spoločnosti. Od malička vychovávame deti k úcte a k rešpektu k prírode. Preto sme sa rozhodli zorganizovať súťaž, ktorej výsledkom bude krásna knižka plná básničiek, pesničiek a rozprávok.

Ide o tvorivú súťaž, ktorá je určená pedagogickým pracovníkom materských škôl a základných škôl prvého stupňa. Súťaž je rozdelená na  literárnu tvorbu a hudobnú tvorbu.

V literárnych aj hudobných dielach musí byť spomenutá príroda, ochrana prírody so zameraním na odpadové hospodárstvo (napr. papier, sklo, plast, kov, plechovky, viacvrstvové obaly, elektroodpad, textil, separácia, recyklácia, zberné dvory,…). Literárne aj hudobné diela musia byť originály. Hodnotí sa jednoduchosť, kreativita, originalita, zmysluplnosť, priamy alebo skrytý odkaz pre deti.

Každá materská a základná škola môže zaslať minimálne 1 a maximálne 3 diela do súťaže a to jednu básničku, jednu pesničku, jednu rozprávku, pričom básnička a pesnička môžu obsahovať max 5 strof x 4 riadky. K pesničke musia byť priložené noty, takzvaný notopis. Rozprávka nesmie mať viac ako formát max. 2xA4 (max. 3600 znakov s medzerami).

Cieľom tohto jedinečného projektu a zároveň súťaže je zvýšenie environmentálneho povedomia v oblasti ochrany životného prostredia a odpadového hospodárstva medzi deťmi predškolského veku a žiakmi prvého stupňa základných škôl. Spoločnosti, ktoré pôsobia v odpadovom hospodárstve sú presvedčené,  že práve pedagógovia vedia najlepšie ako pozdvihnúť ekologické cítenie. Vyhlasovateľ súťaže Nadácia KOSIT pripravila pre zapojených pedagógov, ale aj školy, zaujímavé finančné ceny.

Štatút súťaže na stiahnutie: TU.

Prihlasovanie do súťaže bolo ukončené.

Zoznam súťažných literárnych a hudobných diel.

Prosíme učiteľov o formálnu kontrolu mena a diela. Ďakujeme.

basnicky 1

Basnicky 2

Pesnicky

rozpravky

Komentáre: 8

 1. Daniela Valentínyová píše:

  Chcela by som vedieť, výsledky súťaže, zatiaľ som ich nikde nenašla, len mená zúčastnených.
  Ďakujem
  Valentínyová Daniela

 2. Viera Strmeňová píše:

  Dobrý deň, reagujem na Vašu výzvu skontrolovať si správnosť mena a diela. V časti Pesničky si prosím opraviť meno, Viera Strmeňová. Ďakujem

 3. Ľudmila Vernarecová píše:

  Prosím o opravu mena z Varnarecová na Vernarecová.
  Ďakujem :)

 4. Martina píše:

  Zmysluplné a snáď zdarne ukončené s výsledkom použitia pre deti.

  • Jana Končeková píše:

   Ďakujeme Martinka. Budeme sa snažiť, aby knižka vyšla čo najskôr po samotnom vyhodnotení súťaže, ktorej priebežným výsledkom je množstvo nádherných prác.

 5. Viera Strmeňová píše:

  skvelé, len škoda, že môžem prispieť iba obmedzeným pičtom príspevkov. Mám toho viac k tejto téme.

 6. Jana píše:

  Výborná súťaž :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Partneri Nadácie KOSIT

Novinky

Výhercovia celoročnej súťaže v zbere papiera 2015/2016

V školskom roku 2015/2016 prebiehala veľká súťaž v zbere papiera pre materské, základné a stredné školy z Košíc. Srdečne gratulujeme všetkým výhercom! Výhercovia – mesto Košice V kategórii Celkové množstvo vyzbieraného papiera na školu 1. miesto: Základná škola M. Lechkého, …

Viac

Firemný deň dobrovoľníctva spojil Nadáciu KOSIT, KOSIT a.s., košické materské školy aj rodičov.

Nadácia KOSIT spoločne s KOSIT-om pripravili pre materské školy súťaž „KOSIŤÁCI V AKCII“,  ktorá významne rozšírila zoznam aktivít v rámci bohatej firemnej spoločenskej zodpovednosti. Do súťaže zaslalo svoj projekt na obnovu 15-sť predškolských zariadení. Súťažilo sa o najviac facebookových „lajkov“ ale rozhodovalo aj …

Viac