Prekonáme rekord v zbere vrchnáčikov?

Spoločnosť KOSIT a.s. vyhlasuje 9. ročník súťaže „Vrchnákománia IX“. Partnerom zberu je Mesto Košice.

Súťaž je zaradená do celokošickej kampane „Za čistejšie Košice“.

Cieľom súťaže je zvýšenie environmentálneho povedomia a podpora zberu plastov medzi žiakmi materských, základných a stredných škôl.

Prihlásenie je možné v termíne do 15.04.2016 len prostredníctvom elektronickej prihlášky na adrese: https://kosit.sk/vrchnakomania-2016. Škola, ktorá nebude prihlásená do súťaže podľa pokynov Štatútu, nebude zaradená do súťaže. Súťaž končí v 23. kalendárnom týždni, t.j. od 06. 06. do 10.06.2016 zberom vrchnákov z PET fliaš pracovníkmi KOSITu za účasti zodpovednej osoby z každej školy.

Podľa prijatého Štatútu sa tradične do súťaže môžu prihlásiť materské, základne a stredné školy na území mesta Košice. Novinkou oproti minulému roku je stanovenie minimálnej hranice vyzbieraného množstvo vrchnákov z PET fliaš na školu a to 15 kg, čo predstavuje jedno 100 lit. vrece. Súťaží sa v dvoch kategóriách:

  1. Vyzbierané množstvo plastových vrchnákov v kg prepočítané na jedného žiaka

  2. Vyzbierané množstvo plastových vrchnákov v kg za školu

Koncom júna 2016 sa školy dozvedia výsledky zberu a KOSIT rozdá na odmenách spolu 1200 €.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Partneri Nadácie KOSIT

Novinky

Výhercovia celoročnej súťaže v zbere papiera 2015/2016

V školskom roku 2015/2016 prebiehala veľká súťaž v zbere papiera pre materské, základné a stredné školy z Košíc. Srdečne gratulujeme všetkým výhercom! Výhercovia – mesto Košice V kategórii Celkové množstvo vyzbieraného papiera na školu 1. miesto: Základná škola M. Lechkého, …

Viac

Firemný deň dobrovoľníctva spojil Nadáciu KOSIT, KOSIT a.s., košické materské školy aj rodičov.

Nadácia KOSIT spoločne s KOSIT-om pripravili pre materské školy súťaž „KOSIŤÁCI V AKCII“,  ktorá významne rozšírila zoznam aktivít v rámci bohatej firemnej spoločenskej zodpovednosti. Do súťaže zaslalo svoj projekt na obnovu 15-sť predškolských zariadení. Súťažilo sa o najviac facebookových „lajkov“ ale rozhodovalo aj …

Viac