Nadácia KOSIT štartuje novú súťaž o zaujímavé ceny!

Nadácia KOSIT a.s. a partneri (KOSIT a.s. a Mesto Košice) vyhlasujú súťaž vo fotografovaní momentov zo života ľudí a odpadu v Košiciach. Poslaním súťaže „Odpadky a Košičania v objektíve“ je upozorniť na problémy, ktoré súvisia so vznikom tzv. čiernych skládok, pribúdaním odpadových zložiek ako aj množstva objemného, nebezpečného a triedeného odpadu. Súťaž je súčasťou veľkej košickej kampane roka cielenej na všetky zodpovedné orgány v oblasti ochrany životného prostredia, ale najmä verejnosti. Súťaže sa budú môcť zúčastniť deti aj dospelí, nakoľko partneri zvážili 2 súťažné kategórie.

„Stačí ak nám súťažiaci v danom termíne a na základe Štatútu súťaže zašlú fotografie, ktoré budú zachytávať pozoruhodné situácie pri práci smetiarov, čierne skládky, upozornia na správanie sa ľudí na promenáde či mestských uliciach,“ podáva vysvetlenie Ing. Jana Končeková, riaditeľka Nadácie KOSIT .

„Chceme sa pozrieť očami Košičanov na ich mesto. Veríme, že tak vznikne mnoho podnetov na úvahy o vlastných návykoch a šanca mnohé zmeniť,“ tvrdí jeden z partnerov projektu, Ing. Marián Christenko, generálny riaditeľ KOSIT a.s.

To najlepšie čo vznikne vystavíme na Magistráte Mesta Košice prípadne aj v iných prezentačných priestoroch.

„Veríme, že súťaž zaujme širokú verejnosť, vrátane detí a mládeže. Tieto fotky budú raz historickou pripomienkou toho, čo sa nám spoločne podarilo dosiahnuť v snahe o zlepšenie života v našom krásnom meste Košice,“ dodáva primátor Richard Raši.

Nadácia KOSIT a jej partneri finančne odmenia zapojených Košičanov do foto súťaže.
Viac informácií nájdete na web stránkach: www.nadaciakosit.org; www.kosit.sk; www.kosice.sk

O Nadácii KOSIT
Nadácia KOSIT je mimovládna organizácia, ktorú v roku 2010 založila spoločnosť KOSIT a.s. za účelom podpory tretieho sektora zvlášť v oblasti environmentálnej výchovy. Okrem finančnej podpory Nadácia KOSIT realizuje svoje vlastné projekty ako sú Škôlka Ježka Separka (za svoju komplexnosť si vyslúžil Cenu odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2011), MDD s materskými školami, letný EKOtábor či vzdelávanie seniorov a väzňov. Partnerský projekt EKOknižka Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika priniesol nadácii a jej partnerom Cenu odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2014.

Prihláška

Štatut súťaže

Dodatok k fotosúťaži

Komentáre: 2

 1. Tomas píše:

  Akurat neviem zi tvorca statut sutaze zije este v minulom storoci ale podmienky su dost obmedzujuce. Zaslat fotografiu s minimalnym rozlisenim 12Mpix a vyhradne na CD nosici. Poprve nemam 12Mpix fotak iba 8, ale ma stokrat kvalitnejsi objektiv, ako 20Mpix kompakt z Tesca za 50eur. Podruhe v domacnosti nedipsonujem ziadnou CDani DVD mechanikou, teda fotografie mozem akurat vyvolat, a poslat postou. Len mne to pride pritiahnute za vlasy? Nebolo by lepsie fotky posielat mailom? Alebo spravit nejaky formular s moznostou hlasovania pre ludi?

  • admin píše:

   Dobrý deň prajeme.

   Ďakujeme za veľmi vecnú pripomienku. Je pravda, že tvorca súťaže sa narodil v minulom tisícročí :) Dali sme spracovať technické parametre profesionálnym fotografom, nakoľko jedným z cieľov bola prezentácia najlepších diel práve formou výstavy a v tomto prípade je potrebná určitá kvalita snímkou. Dúfam, že s týmto argumentom súhlasíte.
   Nakoľko nové tisícročie nadobudlo iné rozmery, tvorca súťaže doplnil Štatút súťaže o dodatok, v ktorom sa píše, že snímky môžu byť fotené aj mobilmi. Navyše, kvôli danému dodatku predlžil súťaž do konca októbra. Podpísaná prihláška ostáva povinná, môže byť naskenovaná a následne zaslaná mailom. Budeme radi, ak Vaše snímky zašlete na mailovú adresu fotosutaz@kosit-as.sk.
   S úctou,
   Tvorca súťaže :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Partneri Nadácie KOSIT

Novinky

Výhercovia celoročnej súťaže v zbere papiera 2015/2016

V školskom roku 2015/2016 prebiehala veľká súťaž v zbere papiera pre materské, základné a stredné školy z Košíc. Srdečne gratulujeme všetkým výhercom! Výhercovia – mesto Košice V kategórii Celkové množstvo vyzbieraného papiera na školu 1. miesto: Základná škola M. Lechkého, …

Viac

Firemný deň dobrovoľníctva spojil Nadáciu KOSIT, KOSIT a.s., košické materské školy aj rodičov.

Nadácia KOSIT spoločne s KOSIT-om pripravili pre materské školy súťaž „KOSIŤÁCI V AKCII“,  ktorá významne rozšírila zoznam aktivít v rámci bohatej firemnej spoločenskej zodpovednosti. Do súťaže zaslalo svoj projekt na obnovu 15-sť predškolských zariadení. Súťažilo sa o najviac facebookových „lajkov“ ale rozhodovalo aj …

Viac