Poznáme prvých víťazov Klubu čitateľov EKOKNIŽKY!

Mesiace január a február sa niesli v duchu prvého súťaženia o pekné vecné ceny, ktorého sa mohli zúčastniť deti a ich rodičia ale aj školské kolektívy z celého Slovenska. Pre každého, kto EKOKNIŽKU JEŽKA SEPARKA A SLIMÁČIKA NATURPÁČIKA čítal, boli úlohy jednoduché, stačilo totiž odpovedať na mini kvíz a prejaviť sa kreatívne.

Súťažiace deti sa museli zamyslieť nad otázkami, napríklad, ako vzniká smog a prečo prírode vlastne škodí. Dôležité bolo tiež popustiť uzdu svojej fantázii pri návrhoch značiek, ktoré majú ľuďom napovedať, ako sa v lese slušne správať.

„Hlavným cieľom celoročnej súťaže „čítajte s nami“ je zabezpečiť takzvanú trvalú udržateľnosť projektu v rámci osvety o životnom prostredí a správnom nakladaní s odpadom práve prostredníctvom našej zelenej „EKOKNIŽKY…“. Pridanou hodnotou je tvorivá činnosť a zapojenie nie len škôl a škôlok, ale hlavne rodičov a detí, a tak im umožniť spoločne stráviť chvíle pri zábavnom vzdelávaní,“ hovorí Jana Končeková, riaditeľka Nadácie KOSIT.

Všetky práce, doručené do Nadácie KOSIT v termíne do 5.marca 2015 boli naozaj výnimočné. Do samotnej súťaže sa zapojilo 36 škôl a škôlok, čo predstavovalo približne 720 detí a päť detí s rodičmi. Všetky prihlášky s vyplnenými úlohami vyhoveli súťažným kritériám a boli dané do zlosovania.

Vyžrebovanými sa stali:

Kategória školský kolektív MŠ a ZŠ:

1. MŠ Oravské nábrežie 142, Tvrdošín
2. MŠ M. Nešpora 22, Prešov (lV.trieda)
3. MŠ Mokrance, Školská 162, Mokrance

Kategória deti a rodičia:

1. Peťko Gajdoš (5r), Kysak 252, Kysak
2. Romanka Katočová (5r), Štefánikova 8, Košice
3. Vikinka Ševcová (4r), Slančík 17, Slanec
4. Adamko Ondika (5r), Lomená 28, Košice
5. Oki Vesel (4r), Svätoplukova 7, Košice

Srdečne blahoželáme a ceny rozposielame!

Všetkým, ktorí sa do výzvy zapojili, Nadácia KOSIT ďakuje a zároveň ponúka ďalšie zábavno–vedomostné úlohy na mesiace marec a apríl. Nezabudnite, že v závere tohtoročných čiastkových súťaží, v januári 2016, sa bude rozdávať až 1500 € pre kolektívy a krásne darčeky pre rodinné tímy. Viac na www.nadaciakosit.org.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Partneri Nadácie KOSIT

Novinky

Výhercovia celoročnej súťaže v zbere papiera 2015/2016

V školskom roku 2015/2016 prebiehala veľká súťaž v zbere papiera pre materské, základné a stredné školy z Košíc. Srdečne gratulujeme všetkým výhercom! Výhercovia – mesto Košice V kategórii Celkové množstvo vyzbieraného papiera na školu 1. miesto: Základná škola M. Lechkého, …

Viac

Firemný deň dobrovoľníctva spojil Nadáciu KOSIT, KOSIT a.s., košické materské školy aj rodičov.

Nadácia KOSIT spoločne s KOSIT-om pripravili pre materské školy súťaž „KOSIŤÁCI V AKCII“,  ktorá významne rozšírila zoznam aktivít v rámci bohatej firemnej spoločenskej zodpovednosti. Do súťaže zaslalo svoj projekt na obnovu 15-sť predškolských zariadení. Súťažilo sa o najviac facebookových „lajkov“ ale rozhodovalo aj …

Viac