EKOtábor 2012

Spomienka na EKO tábor 2012

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Noviny Táborový život

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Prečítajte si noviny, ktoré sme spoločne vytvorili v tábore :)

Na stiahnutie:
Noviny Pondelok a utorok (.pdf)
Noviny Streda (.pdf)
Noviny Štvrtok (.pdf)
Noviny Piatok (.pdf)

Ukážka:
UtorokStredaŠtvrtokPiatok

Video z EKO tábora – piatok

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Foto z EKO tábora – piatok

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Deťom v EKOtábore v Kysaku nechýbali počítače ani telka

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Viac ako 50-tka detí z celého Slovenska prežila v letnom tábore týždeň plný zážitkov.

Nádherná príroda Volovských vrchov sa na niekoľko dní stala domovom pre deti v letnom EKOtábore v Kysaku pri Košiciach, ktorý už druhý rok zorganizovala Nadácia KOSIT. „ Milo ma prekvapili deti, ktoré sa k nám vrátili na základe skúseností a bohatých táborových zážitkov z minulého roka,“ skonštatovala riaditeľka nadácie Jana Končeková.
Aj tento rok deti zažili šesť dní plných zábavy, športu a poučenia. Nikomu nechýbali počítače ani telka. Netradičná športová olympiáda, táborák, či tvorivé dielne a mediálny tréning – to bol bohatý program pod taktovkou Nadácie KOSIT. Najviac deti zaujala návšteva aktivistov z Únie vzájomnej pomoci ľudí psov v Košiciach, ktorí ich naučili ako sa správať k psíkom, zábavné podujatie s lesnými pedagógmi zo Štátnych lesov priamo pod Jánošíkovou baštou a každodenné krúžkovanie vtákov žijúcich v okolí Kysaku s Petrom Krišovským z Východoslovenského múzea v Košiciach. Všetky zážitky deti nakrúcali a zostrihané video reportáže si každý večer pozreli.

Novinkou v tomto roku boli táborové noviny. Každý deň osemčlenná redakčná rada spracovala aktuality a informácie do Táborového života.

„Deti sa priamo podieľali na tvorbe novín. Denne písali články, robili ankety, zisťovali informácie, ktoré potom spracovali. Táborový život sa každý deň rozchytal do posledného výtlačku.“ dodáva Silvia Karolyiová z Nadácie KOSIT. „EKO tábor sa nám naozaj vydaril. Som maximálne spokojná, že sa nám podarilo naplniť program, tak ako sme si ho naplánovali. Za šesť dní som spoznala 51 úžasných, talentovaných detí. Aj keď je to len druhý ročník, určite jeho výsledky nám dávajú elán do ďalších. A už teraz rozmýšľame čo zaujímavé a nové pre naše deti pripravíme. na budúci rok.“

V mene detí ďakujeme všetkým sponzorom a priateľom tábora za finančnú pomoc a spoluprácu.
Podporili ho: Košický samosprávny kraj, KOSIT a.s, EAST PAPER s.r.o, RWE IT Slovakia, ENVIDOM, NATUR-PACK, KUENZ-SK s.r.o, Slovenské elektrárne, a. s., LABAŠ s.r.o., Mestské lesy, Panta Rhei, Zlatá studňa, IMPRESSIA s.r.o.

Nadácia KOSIT je mimovládna organizácia, ktorú v roku 2010 založila spoločnosť KOSIT a.s. za účelom podpory tretieho sektora zvlášť v oblasti environmentálnej výchovy. Okrem finančnej podpory Nadácia KOSIT realizuje svoje vlastné projekty ako sú Škôlka Ježka Separka (za svoju komplexnosť si vyslúžil Cenu odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2011), MDD, vzdelávanie seniorov a väzňov.

Ako bolo v EKO tábore

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

EKO tábor je za nami. Bol to úžasný týždeň! Ďakujeme všetkým táborníkom, vedúcim a partnerom EKO tábora. Už teraz sa tešíme na budúce leto :)

pohľadnica z tábora

Fotografie a videá z tábora si môžete pozrieť v rubrike EKOTÁBOR.

Video z EKO tábora – štvrtok

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Ako sme sa mali v tábore vo štvrtok :)

Foto z EKO tábora – štvrtok

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Foto z EKO tábora – streda

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Video z EKO tábora – streda

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Ako bolo v tábore v stredu? Pozrite si video, ktroré sme natočili a zostrihali!

Partneri Nadácie KOSIT

Novinky

Výhercovia celoročnej súťaže v zbere papiera 2015/2016

V školskom roku 2015/2016 prebiehala veľká súťaž v zbere papiera pre materské, základné a stredné školy z Košíc. Srdečne gratulujeme všetkým výhercom! Výhercovia – mesto Košice V kategórii Celkové množstvo vyzbieraného papiera na školu 1. miesto: Základná škola M. Lechkého, …

Viac

Firemný deň dobrovoľníctva spojil Nadáciu KOSIT, KOSIT a.s., košické materské školy aj rodičov.

Nadácia KOSIT spoločne s KOSIT-om pripravili pre materské školy súťaž „KOSIŤÁCI V AKCII“,  ktorá významne rozšírila zoznam aktivít v rámci bohatej firemnej spoločenskej zodpovednosti. Do súťaže zaslalo svoj projekt na obnovu 15-sť predškolských zariadení. Súťažilo sa o najviac facebookových „lajkov“ ale rozhodovalo aj …

Viac