EKOTÁBOR 2015

Deti zažili sedem nezabudnuteľných táborových dní zameraných na ekológiu

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Nadácia KOSIT a občianske združenie Eductra, o.z. zorganizovali už piaty, jubilejný ročník EKO tábora. Tento rok sa konal na Drienici v termíne od 26. 7. do 1. 8. 2015.

Tábor bol okrem športu, súťaží a zábavy venovaný najmä prírodným témam, napr. ochrana lesov, zveri, vtáctva, jedinečných cicavcov. Štandardne nechýbala problematika separovaného zberu, ktorú má Silvia Karolyiová, lektorka Centra environmentálnej výchovy spol. KOSIT a.s. a hlavná vedúca tábora v malíčku.

Súčasťou programu boli aj potulky okolím – 23 detí absolvovalo prehliadku jedinej sprístupnenej jaskyne v Prešovskom kraji – Zlá diera aj stredne ťažkú cestu na horu Lysá. Šarišský hrad bol poslednou bodkou táborového programu.

Silvia Karolyiová: „EKO tábor mapoval diane v tábore kamerou a  denne fungovala aj redakčná rada. Dokopy vyšli 3 čísla táborových novín, ktoré každému môžu detaile priblížiť to čo sa v tábore dialo a ako sme sa tu mali.“

Najviac sa mi páčil bazén,“ tvrdí Šimon Z. Lenku V. zasa najviac zaujala návšteva miestnej dediny. „Jednoznačne, jazda na koni,“ vyznáva sa ďalej Viktorka P. „Mňa bavili eko prednášky,“ povedal Paťko I.

Rezort Drienica – Lysá poskytoval dostatok priestoru na plavecké, bežecké a orientačné súťaže. „Tábor bol skutočne jedinečný, deti úžasné! Rozdali sme vyše 50 diplomov za kreativitu, nadšenie aj neskutočné športové výkony. Naše futbalové družstvo zložené z chlapcov a dievčat vo veku 7-14 rokov si podalo ruský športový tím a zvíťazilo 4:0!” dodáva Jana Končeková, riaditeľka Nadácie KOSIT.

Tábor bol podporený spoločnosťami KOSIT, WOOD&Co., FPT, APOH., East Paper, NATUR-PACK, KUENZ-SK, Masnyk Real, IMPRESSIA, Zlatá studňa, Lesy SR. Nadácia partnerom projektu EKO tábor veľmi pekne ďakuje.

Nadácia KOSIT

Nadácia KOSIT je mimovládna organizácia, ktorú v roku 2010 založila spoločnosť KOSIT a.s. za účelom podpory tretieho sektora zvlášť v oblasti environmentálnej výchovy. Okrem finančnej podpory Nadácia KOSIT realizuje svoje vlastné projekty ako sú Škôlka Ježka Separka (za svoju komplexnosť si vyslúžil Cenu odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2011), MDD s materskými školami, letný EKOtábor či vzdelávanie seniorov a väzňov. Partnerský projekt EKOknižka Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika priniesol nadácii a jej partnerom Cenu odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2014.

titulka

Táborové noviny 2015

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Prvé číslo si môžete prečítať TU.

Druhé číslo si prečítajte TU

Tretie číslo nájdete TU.

 

Pozor, oznam!

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Vážení rodičia,

týmto vám oznamujeme, že dochádza k zmene príchodu detí z tábora Drienica – Lysá, ktorá je spôsobená menšími komplikáciami zo strany prepravcu.

Aktuálny prehľad zajtrajšieho (sobota) programu:

7:30 hod. – Raňajky
8:30 hod. – Odchod z hotela – Smer Šarišský hrad
9:00 hod. – Príchod na Šarišský hrad
12:00 hod. – Odchod z hradu – Smer Košice
13:30 – 13:45 hod. – Príchod do Košíc – Parkovisko pri Jumbo centre

V prípade nejasností kontaktujte vedúcu tábor Silviu na 0905 380 053.

Ďakujeme za pochopenie.

Druhý deň – ranná rozcvička

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Dnešné ráno sme začali poriadnou rozcvičkou :)

Rozprúdili sme energiu behom

img_1044

Nechýbalo ani nadšenie :)

img_1061

Beh si vychutnávali najmä starší chalani…

img_1065

…v podstate im to aj behalo…

img_1070

…ani baby sa nedali zahanbiť.

img_1072

Prvý táborový deň

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Milí rodičia,

máme za sebou úžasný deň plný zážitkov. Deti sú úžasné, zvládli aj náročnú prehliadku Zlej diery. Prvýkrát sme okúsili krytý bazén.
Čaká nás zoznamovací večierok a súťažné aktivity.
Prvé číslo táborových novín vyjde v stredu.
Pozdravujeme! :)

IMG_0998

“Jedinou známou a od roku 1999 sprístupnenou jaskyňou na území Prešovského okresu je Jaskyňa Zlá Diera pri obci Lipovce (v miestnom dialekte nazývaná aj Jaskyňa ZLA DŽURA). Zlá Diera je výnimočná práve veľmi citlivým spôsobom sprístupnenia, pri ktorom návštevník s prilbou na hlave prechádza so sprievodcom tajuplné podzemie. Jaskyňa nie je elektricky osvetlená, preto si návštevníci svietia tradičnými jaskyniarskymi karbidkami, prípadne môžu použiť vlastné svetlo.”

Posledné pokyny pred odchodom do EKOtábora

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Milí kamaráti a rodičia!

Dovoľte nám naposledy pred odchodom do rezortu Drienica – Javorná, zaslať Vám niekoľko dôležitých informácií.
Odchod je naplánovaný z parkoviska JUMBO CENTRA o 9.00 hod (8.30 hod – do 9.00hod – príchod detí). Prosím, nemeškajte, nakoľko máme časovo viazaný program.

Pripomenutia:
reflexné prvky (vesta atď.), pribaľte do batožiny

Doklady:
Na mieste budeme zbierať: potvrdenia od lekárov a tiež potvrdenie od rodiča o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa. Zbierať budeme kartičku poistenca, prípadne jej kópiu.

V prípade, že vaše dieťa berie lieky, tie odovzdáte v obálke s pokynmi táborovému lekárovi.

Ostatné pokyny, ktoré ste už dostali, nebudem prikladať, aj keď opakovanie je matka múdrosti :) Vyberiem to najpodstatnejšie:

Odchádzame hneď na prehliadku jaskyne Zlá diera. Prehliadka bude trvať 45 minút. V jaskyni bude 7°C, preto prosíme rodičov detí v deň odchodu pripraviť tak, aby exkurziu zvládli! To znamená dlhé nohavice, tenká vetrovka atď.

Nakoľko plánujeme neskorší obed, pripravte, prosím, svojim deťom výdatnejšiu desiatu.

Viac na:
www.eductra.sk, www.nadaciakosit.org

Prosíme Vás aj o kontrolu Vašich emailov, ktoré ste uviedli v prihláške, aby ste dostávali čerstvé informácie priamo z diania v táboriku – tzv. on- line.

Príchod: 1. 8. 2015 do cca 15.00 hod sme ešte na výlete, preto prosím o trpezlivosť! Budem pri telefóne, takže rada budem rodičov informovať o všetkom aktuálnom, aby si vedel každý zadeliť svoj drahocenný čas.

Milí rodičia, všetkým ďakujeme za absolútnu platobnú disciplínu!

Prosím, sledujte naďalej webstránky Občianskeho združenia EDUCTRA a Nadácie KOSIT!

Vidíme sa v nedeľu!

Silvia Karolyiová, vedúca EKOtábora

Oznam pre rodičov detí, ktoré sú prihlásené do EKOtábora

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Vážení rodičia,

v priebehu piatku 24. 7. 2015 Vás budeme kontaktovať s upresnením informácií o odchode do tábora a príchode z tábora. Radi zároveň odpovieme na všetky Vaše otázky.

Ďakujeme za spoluprácu a tešíme sa na super táborový týždeň :)

Tím EKOtábora

Pokyny – EKOtábor 2015

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Ahojte milí kamaráti, vážení rodičia!

V prvom rade Vám ďakujeme za dôveru a tešíme sa na spoločné chvíle, ktoré spolu prežijeme. Dovoľte nám preto informovať Vás o pokynoch, tak aby sme tábor zrealizovali k spokojnosti všetkých.

 

nedeľa 26. 7. 2015

ODCHOD: 8.30 h – 9.00 parkovisko Jumbo centrum – NEMEŠKAJTE

Odchádzame hneď na prehliadku jaskyne Zlá diera. Prehliadka bude trvať 45 minút. V jaskyni bude 7°C , preto prosíme rodičov deti v deň odchodu pripraviť tak, aby exkurziu zvládli! To znamená dlhé nohavice, tenká vetrovka atď.

Nakoľko plánujeme neskorší obed, pripravte, prosím, svojim deťom výdatnejšiu desiatu.

O programe detí počas pobytu Vás budeme informovať v deň nástupu, informácie nájdete na www.eductra.sk, www.nadaciakosit.org

O aktivitách sa dozviete aj z táborových  novín, ktoré pre Vás spolu s deťmi počas nezabudnuteľných prázdnin pripravíme. Krátky dokument o zážitkoch si budete môcť pozrieť po tábore. Čo znamená, že budeme nakrúcať, moderovať a písať reportáže, zo všetkého čo sme zažili

Každý deň máme k dispozícii bazén, preto prosím pribaľte svojim deťom, ktoré to potrebujú,  plavecké dosky, vesty a rukávníky, tak, aby sa každý mohol vo vodnom svete vyšantiť! (Prosíme o 2 páry plaviek.)

Mobily!: Vážení rodičia, prosíme Vás, aby ste v prvom rade využili možnosť každý deň v čase do 13.00 hod do 14.00 hod zavolať hlavnej vedúcej, ktorá Vám umožní s dcérkou a synčekom hovoriť. Za straty drahých mobilov nezodpovedáme! Myslite aj na rodinnú atmosféru, ktorú sa snažíme v tábore vytvoriť, tak aby nebol čas na smútok 


sobota 1. 8. 2015

Príchod detí plánujeme na 14.30 hod – 15.00 hod, nakoľko sa pri ceste späť plánujeme zastaviť na Šarišskom hrade, kde absolvujeme na rozlúčku túru.

Program je naozaj nabitý a piaty ročník bude opäť lepší!

Milí rodičia, na deti čakajú ceny, súťaže, externí lektori, preto ak ste doteraz neuhradili poplatok vo výške 145 €, urobte tak neodkladne! Ďakujeme!

EKOtábor 2015

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Milí rodičia, milé deti,

chystáme pre vás ďalší EKOtábor! Tábor sa uskutoční od 26. do 31. 7. 2015 v lokalite Drienica – Lysá. Tešíme sa na všetkých táborníkov vo veku 6 – 16 rokov. Cena tábora je 145 eur.

Dokumenty na stiahnutie a organizačné pokyny nájdete tu: https://www.nadaciakosit.org/organizacne-pokyny-a-dokumenty/.

Tešíme sa na ďalšie táborové leto! :)

Tím Nadácie KOSIT a Ježko Separko

EKOTabor

Organizačné pokyny a dokumenty

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Organizačné pokyny EKO tábora 2015

Záväzná prihláška 2015

Vyhlásenia rodiča vyjadrenie lekára EKO tábor 2015

Dotazník pre rodičov 2015

Partneri Nadácie KOSIT

Novinky

Výhercovia celoročnej súťaže v zbere papiera 2015/2016

V školskom roku 2015/2016 prebiehala veľká súťaž v zbere papiera pre materské, základné a stredné školy z Košíc. Srdečne gratulujeme všetkým výhercom! Výhercovia – mesto Košice V kategórii Celkové množstvo vyzbieraného papiera na školu 1. miesto: Základná škola M. Lechkého, …

Viac

Firemný deň dobrovoľníctva spojil Nadáciu KOSIT, KOSIT a.s., košické materské školy aj rodičov.

Nadácia KOSIT spoločne s KOSIT-om pripravili pre materské školy súťaž „KOSIŤÁCI V AKCII“,  ktorá významne rozšírila zoznam aktivít v rámci bohatej firemnej spoločenskej zodpovednosti. Do súťaže zaslalo svoj projekt na obnovu 15-sť predškolských zariadení. Súťažilo sa o najviac facebookových „lajkov“ ale rozhodovalo aj …

Viac