O projekte Škôlka Ježka Separka

O odpade sa učia už aj škôlkari

RadiSkolka Jezka Separka by sme vám predstavili ojedinelý projekt organizovaný spoločnosťou KOSIT a.s. Modelové škôlky – Škôlka Ježka Separka. Vďaka spolupráci KOSIT-u s riaditeľkami Materských škôl (MŠ) Muškátová, Šafárikova a Nešporova vznikol v školskom roku 2011/2012 manuál resp. metodická pomôcka zameraná na Environmentálnu výchovu pre 5-6 ročné deti. Do výchovno-vzdelávacieho programu detí v predškolskom veku sa po prvý krát dostáva komplexná problematika separovania odpadov, samozrejme s ohľadom na ich vek. Manuál „Škôlka Ježka Separka“ obsahuje na každý mesiac učebný text o plaste, skle, papieri, kove či inom odpade a tiež aktivity a činnosti pre deti. Súčasťou vzdelávacieho balička je aj maňuška Ježka Separka, maskota separovaného odpadu, cd s pesničkami, knižka Dobrodružstvá Ježka Separka a iný propagačný materiál. Cieľom projektu je vzbudiť záujem o ochranu životného prostredia už u tých najmenších.

Ako sa môže aj Vaša škôlka stať modelovou?

Jezko SeparkoStačí vypísať prihlášku (na tejto webovej stránke) a dohodnúť si telefonicky konzultáciu k projektu Modelové školky – Škôlka Ježka Separka. Prihlásením do projektu sa učiteľky (vychovávateľky) zaväzujú dodržiavať schválené postupy, ktoré rozvíjajú rozumové, citové a psychomotorické schopnosti dieťaťa. Zároveň po dohode s MŠ môže spoločnosť KOSIT požiadať o informácie v súvislosti s priebehom vzdelávania, navštíviť škôlku a mesačne vyhodnocovať dosiahnuté výsledky. Každá materská škola, ktorá sa zapojí do projektu, dostane na daný školský rok pečiatku Ježka Separka – symbol škôlky, ktorá sa pozitívne stavia k problematike ochrany životného prostredia. Spolupráca MŠ a KOSIT-u vyvrcholí celomestskou výstavou výtvarných diel. O jej propagáciu a organizáciu sa postará KOSIT.

Prezentáciu o projekte Škôlka Ježka Separka nájdete TU.

Nadácia KOSIT týmto všetkým materským školám zapojeným do projektu Škôlka Ježka Separka oznamuje, že každoročná výstava prác detí sa v júni konať nebude. Nadácia KOSIT vystavuje v OC Aupark Košice tentokrát fotografie, ktoré vznikli vrámci súťaže „Odpadky a Košičan v objektíve“. Týmto Vás na ňu zároveň srdečne pozývame. 

vystava Jezka Separka vystava Jezka Separka

Prihlasovanie škôlok na školský rok 2016/2017 je uzatvorené. 

Kontakt:

Mgr. Silvia Karolyiová

Koordinátorka projektu a lektorka Centra environmentálnej výchovy KOSIT a.s

Mobil: 0905380053

E-mail: separko@kosit-as.sk

Ďalšie informácie o projekte nájdete aj TU.

Partneri Nadácie KOSIT

Novinky

Výhercovia celoročnej súťaže v zbere papiera 2015/2016

V školskom roku 2015/2016 prebiehala veľká súťaž v zbere papiera pre materské, základné a stredné školy z Košíc. Srdečne gratulujeme všetkým výhercom! Výhercovia – mesto Košice V kategórii Celkové množstvo vyzbieraného papiera na školu 1. miesto: Základná škola M. Lechkého, …

Viac

Firemný deň dobrovoľníctva spojil Nadáciu KOSIT, KOSIT a.s., košické materské školy aj rodičov.

Nadácia KOSIT spoločne s KOSIT-om pripravili pre materské školy súťaž „KOSIŤÁCI V AKCII“,  ktorá významne rozšírila zoznam aktivít v rámci bohatej firemnej spoločenskej zodpovednosti. Do súťaže zaslalo svoj projekt na obnovu 15-sť predškolských zariadení. Súťažilo sa o najviac facebookových „lajkov“ ale rozhodovalo aj …

Viac