Press room

KOSIT prichádza s novou zelenou linkou

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

„V druhej polovici novembra spoločnosť KOSIT a.s. spustila do života nové bezplatné číslo 0800 156 748, na ktoré môžu obyvateľ ako aj podnikateľ zavolať počas 24 hodín. Prvé dni sme číslo a operátorku testovali v skúšobnom režime. Náklady spojené s prevádzkou hradí výlučne KOSIT a.s. Tento projekt zelenej linky sa stal súčasťou kampane Za čistejšie Košice,“ – vysvetľuje Marián Christenko, generálny riaditeľ KOSITu.

Zelenú linku spoznáte podľa predčíslia 0800 a fungovať bude aj ako prvotné informačné centrum prepojené so zákazníkom. Telefónna linka je dostupná pre volajúcich zo všetkých sieti z domova i zo zahraničia. Pracovníčka Centra Zelenej linky je k dispozícii každý pracovný deň od 8.00 h do 16. 00 h. Od 16.00-08.00 hod, je možné zanechať odkaz s tým, že na druhý deň sa odkaz prehrá a rieši sa podľa jeho obsahu a urgentnosti.

„Naša Centrála je k dispozícii všetkým, ktorí hľadajú dôležité informácie. Práve bezplatnými volaniami sme sa chceli opäť priblížiť k našim klientom a ponúknuť im dalšiu pridanú hodnotu k naším službám“ dodáva Marián Christenko.

Nonstop je možné zasielať aj svoje otázky, návrhy i pripomienky prostredníctvom FAQ chatu, ktorý je priamo na web stránke spoločnosti www.kosit.sk alebo mailom na otazky@kosit-as.sk.

„Posedenia na zhorenom kontajneri“ a „Krása ukrytá medzi odpadkami“ sú víťazmi fotosúťaže „Odpadky a Košičan v objektíve“

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Koncom augusta Nadácia KOSIT a.s. a partneri (KOSIT a.s. a Mesto Košice)  vyhlásili súťaž vo fotografovaní  momentov zo života ľudí a odpadu v Košiciach.  Poslaním súťaže „Odpadky a Košičan v objektíve“  bolo upozorniť na problémy, ktoré súvisia so vznikom tzv. čiernych skládok,  pribúdaním odpadových zložiek ako aj množstva  objemného, nebezpečného  a triedeného odpadu. 

Súťaž bola určená deťom aj dospelým. Nadácia KOSIT obdržala 76 aktuálnych foto záberov z Košíc a blízkeho okolia v elektronickej podobe. Je nám však ľúto, že súťaže sa nezúčastnili aj detskí fotografi. I napriek tomu sme sa spoločne s partnermi súťaže rozhodli udeliť 2x prvé, druhé i tretie miesta. Víťazné fotografie zverejníme na web stránkach a sociálnych sieťach partnerov. Naším ďalším krokom je pripraviť putovnú výstavu z 30 vybratých fotografií, ktoré tiež získajú finančnú odmenu .“ - informuje  Jana Končeková, riaditeľka Nadácie KOSIT .

Som skutočne rád, že do tejto zaujímavej súťaže bolo prihlásených 76 fotografií, ktoré z väčšej časti odzrkadľujú ľahostajné správanie sa nás, ľudí. Aj preto je tu naša podpora a iniciatíva, aktivovať tých, ktorým na meste záleží  a nadchnúť pre čistejšie Košice ľudí, ktorí sa správajú spoločensky neprípustne.  Chceme osloviť čo najviac ľudí s našou kampaňou „Za čistejšie Košice, ktorej fotografická súťaž je tiež súčasťou.“ – dodáva partner súťaže Marián Christenko, generálny riaditeľ KOSIT a.s.

Nadácia KOSIT s partnermi predstavujú víťazov fotosúťaže „Odpadky a Košičan v objektíve“

2x prvé miesto: 2x150eur

DS 001: Posedenie na zhorenom kontajneri, autor: Daniel Staroň

DS001 - posedenie na zhorenom kontajneri

PeJa 002: Krása ukrytá medzi odpadkami, autor: Peter Janáčik

PeJa 002-Krasa_Ukryta_Medzi_Odpadkami

2x druhé miesto: 2x 100eur

ESch 001: Lesná bystrinka, autor: Eva Schwardy

ESch 001 Lesna_bystrinka

NiMi 001: Málo? , autor: Nikodem Miko

NiMi001 - malo

2x tretie miesto: 2x 50eur

DS 003: Jazda zručnosti, autor: Daniel Staroň

DS003 - jazda zrucnosti

SBl 002: Veľké mesto, veľké problémy – Biohazard, autor: Štefánia Blanárová

Šbl 002 - Biohazard

30 vybratých fotografií, ktoré poputujú na výstavu budú ohodnotené 30eur každá.

Veľké poďakovanie patrí aj garantomi výberu tých najlepších fotografií, ktorými boli Veronika Janušková, Miro Vacula a Marián Angelovič.

Školy zberom papiera symbolicky zachránili 13 000 stromov

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Už po deviaty krát sa udeľovali ceny v zbere papiera v súťaži Moja škola separuje s Ježkom Separkom. Súťaže sa mohli v školskom roku 2014/2015 zapojiť jasle,materské, základné a stredné školy z mesta Košice a okolia i mesta Prešov. KOSIT spolu s partnerskými spoločnosťami East Paper a NATURPACK prerozdelia najlepším školám aj jednotlivcom spolu 4 180 € .

Školská súťaž má už dlhodobo rastúci trend. V 9. ročníku sa do zberu novín, letákov a časopisov prihlásilo 104 školských inštitúcií, ktoré vyzbierali spolu 760,47 ton suroviny.

Zberový papier zo súťaže spoločnosť KOSIT teraz materiálovo zhodnotí, teda poputuje ku recyklátorom na spracovanie.

Všetkým výhercom blahoželáme a prajeme veľa úspechov v 10. jubilejnom ročníku v zbere papiera.

Vyhodnotenie súťaže podľa celkového počtu vyzbieraného papiera (Košice).

1 ZŠ Jána Pavla ll, Lechkého 1, Košice 46,96 ton
2 ZŠ Laca Novomeského 2, Košice 34,32 ton
3 ZŠ Kežmarská 28, Košice 32,32 ton

Vyhodnotenie súťaže podľa celkového počtu vyzbieraného papiera v prepočte na jedného žiaka (Košice).

1 MŠ Budánová 6, Košice 0,26 t/žiaka
2 ZŠ Poľov 0,18 t/žiaka
3 MŠ Ipeľská 10, Košice 0,15 t/žiaka

Vyhodnotenie súťaže podľa celkového počtu vyzbieraného papiera (obce)

1 ZŠ Valaliky 25,88 ton
2 ZŠ Rozhanovce 20,82 ton
3 ZŠ a MŠ Budimír 15,40 ton

Vyhodnotenie súťaže podľa celkového počtu vyzbieraného papiera (Prešov)

1 ZŠ Mirka Nešpora 8,36 ton
2 ZŠ Sibírska 8,28 ton
3 ZŠ Ľubotice 4,58 ton

Pekná Anička a Ježko Separko

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Správa mestskej zelene v Košiciach a partneri projektu – Mesto Košice, Mestská časť Košice – Sever, Mestské lesy a Nadácia KOSIT pre Vás v tomto roku pripravili viacero aktivít a projektov, týkajúcich sa aktívneho trávenie času v prírode a zlepšenia životného prostredia v meste.

Vďaka finančnej podpore projektu ,,Pekná Anička a Ježko Separko“ Nadáciou Ekopolis a spoločnosťou HEINEKEN Slovensko v programe Pohoda za mestom, sme v parku pri prameni Anička zrealizovali výsadbu zelene, osadili nové smetné koše a náučné tabule poskytujúce informácie o výskyte vtáctva v parku, turistických možnostiach v okolí ako aj správnom triedení a recyklácii odpadu. Okolie prameňa skrášľujú drevené plastiky so zvieracími motívmi, ktoré zhotovili študenti Strednej odbornej školy drevárskej zo Spišskej Novej Vsi pod vedením akademického sochára Otta Korkoša.

V parku sme zorganizovali na oživenie priestoru niekoľko podujatí pre deti a verejnosť. S veľkým úspechom u pani učiteliek a detí sa stretli ornitologické pozorovania, ktoré prebiehali v mesiaci jún. Deti so zatajeným dychom sledovali kŕmenie mláďat v hniezde a predbiehali sa v rade k ďalekohľadu. Na pozorovaní vtáctva sa celkovo zúčastnilo 114 detí. Pani učiteľky by ocenili, keby sa aktivita, približujúca deti k prírode, organizovala každý rok.

V dňoch 18.9. – 19.9.2015 pod záštitou primátora mesta Košice prebiehala dobrovoľnícka brigáda. Na brigáde sa zúčastnili Špeciálna základná škola Odborárska s osemdesiatimi žiakmi a siedmi dobrovoľníci z radov občanov. Všetci aktívne pracovali vďaka čomu, sa počas akcie podarilo vyzbierať z okolia vyše šesťdesiat vriec s odpadom. Žiaci si vyskúšali hrabanie lístia a zametanie chodníkov. Tí, ktorí mali záujem, sa zapojili aj do výsadby kríkov. Všetkým dobrovoľníkov, ktorým záleží na životnom prostredí patrí veľká vďaka.

 Upravený priestor sme slávnostne otvorili dňa 05.10.2015 za účasti viceprimátorky Mesta Košice, predstaviteľov projektových partnerov, žiakov základných škôl Tomášikova a Hroncova a širokej verejnosti. Program zahájila Základná škola Hroncova s bohatým tanečným a hudobným vystúpením. Po vystúpení sa všetci horlivo vrhli na pripravené tvorivé dielne a súťaže.

 

Ježko Separko a škôlkári vystavujú opäť spoločne EKOdiela

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

vystava_js

Výstava Ježka Separka má už 5–ty rok a tradične ju organizujú košické materské školy zapojené do projektu Škôlka Ježka Separka a Nadácia KOSIT. Výtvarné práce vytvorili deti vo veku 5-6 rokov. Výstavy sú dve, v Košiciach v Obchodnom centre Aupark a v ZOC Max. Spolu je to cca 60 výtvorov rôznych techník,  s ktorými škôlkam pomáhali aj samotní rodičia v rámci tvorivých dielní. MŠ Muškátová 7, Košice je pri projekte, ktorý je zameraný na environmentálnu  výchovu od samého začiatku. Mgr. Monika Varcholová, riaditeľka MŠ Muškátová 7: „Pre nás je podstatné, že okrem našich výstav pre rodičov, raz ročne sa môžeme prezentovať aj pred širokou verejnosťou. Navyše vďaka tomu sa  môžeme porovnávať a naberať novú inšpiráciu pri práci s deťmi.“

Za odmenu deťom a ich p. učiteľkám chystá Nadácia KOSIT zaujímavý program, ktorý sa uskutoční 26. 6. 2015 v rekreačnom areáli Alpinka.

Nadácia KOSIT plánuje učebnou pomôckou „Škôlka Ježka Separka“, ktorá vysvetľuje všetko o odpade, separovaní a recyklácii vybaviť ďalšie slovenské škôlky pre nasledujúci školský rok. Viac na www.nadaciakosit.org .

Výstavy potrvajú do 5. 6. 2015 (Prešov) a 16. 6.2015 (Košice).

20150615_105814 20150615_105825_resized

 

FESTIVAL NAŠEJ PLANÉTY!

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Spoločnosť KOSIT a Nadácia KOSIT pri príležitosti Svetového dňa Zeme pripravujú pre materské a základné školy, širokú verejnosť festival plný ekohier. Dňa 24.4.2015 (9.00 -18.00) pred OC Aupark predstaví svoje „zelené“ aktivity niekoľko neziskových organizácii i firiem, ktoré pôsobia v environmentálnej oblasti.

Marián Christenko generálny riaditeľ KOSIT a.s. „ DEŇ Zeme je skvelou príležitosťou pre našu spoločnosť ako upozorniť na dôležitosť formovania pozitívneho povedomia ľudí v oblasti ekológie. Naším cieľom je aj budovanie nového vzťahu ku odpadu“.

Organizátori KOSIT a.s. Nadácia KOSIT toto podujatie organizujú už 14 rokov. „Počas histórie to boli rôzne súťaže, kultúrne programy ale pokúšali sme sa aj o rekordy. Pre tento rok sme sa rozhodli Košičanom ponúknuť zábavu, ale aj množstvo informácii s praktickými ukážkami. Naši partnermi sú Slovenská inovačná a energetická spoločnosť, Slovenská agentúra životného prostredia, NATUR – pack a.s., VSE a.s. a ďalší“, tvrdí Jana Končeková, riaditeľka Nadácie KOSIT.

Program je určený najmä deťom a mládeži, aby sa naučili napr. niečo nové o výrobe recyklovaného papiera, mnohé úlohy na nich čakajú aj v rámci projektu Žiť energiou, a nezabudnuteľné bude aj prvé detské chemické laboratórium HÓKUS -POKUS.

Hviezdou FESTIVAL- u NAŠEJ PLANÉTY bude edukatívna show SMOKEMAN-a , ktorý bude zasahovať pri ochrane ovzdušia. Tu si prídu na svoje deti s rodičmi!

Záštitu nad FESTIVALOM NAŠEJ PLANÉTY prevzal primátor MESTA KOŠICE Richard Raši.

Nadácia KOSIT vyráža na turné s EKOknihou a príde aj do Popradu!

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

 

Jedného dňa stretol slimáčik ježka, ktorý vyzeral už na prvý pohľad trochu čudne. A nielen na prvý, ale aj na druhý a tretí pohľad. Na bodliakoch mal namiesto lístkov a jabĺčok napichnuté kúsky papiera, ba dokonca aj jednu fľašku z plastu…“
                                                                              – Citát z úvodnej rozprávky Daniela Heviera

Košice, 18.3.2015 - Po krste EKOKnižky Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika sa konečne dostáva prvá zelená publikácia k svojim čitateľom. Za prvé tri mesiace Nadácia KOSIT a jej partneri distribuovali vyše 600 z 1000 výtlačkov. „ Taký úspech EKOKNIŽKY sme ani nečakali. Aj preto sme sa rozhodli za našimi čitateľmi cestovať po Slovensku. Počas roka plánujeme navštíviť rôzne mestá, v ktorých chceme organizovať verejné čítania z našej novej knihy. Ponuka pôjde najmä slovenským knižniciam ale aj obchodným centrám či školám tak, aby sa o príbehoch hrdinov dozvedel každý“, tvrdí riaditeľka Nadácie KOSIT Jana Končeková.

Mesiac marec je známy aj ako Mesiac knihy. Nadácia KOSIT preto slávnostne darovala 22 kníh košickej Knižnici pre mládež. „ Je to náš darček Košičanom, kde pôsobíme. Pri tejto príležitosti pripravujeme v LITPARKU peknú čitateľskú akciu pre malých škôlkarov a žiakov I. stupňa ZŠ, ktorým je táto kniha plná EKO rozprávok, pesničiek a básničiek určená“, hovorí Končeková.

Dňa 20.3.2015 predstaví nadácia svoj projekt aj 60 –tim deťom a ich pani učiteľkám v Podtatranskej knižnici v Poprade.

Program:

09.00 – prezentácia pre pedagógov

10.00 – pokračujeme čítaním a zábavou pre malých čitateľov.

Nadácia KOSIT na svoje web stránke www.nadaciakosit.org spustila navyše od januára 2015 Klub čitateľov EKOKNIŽKY Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika, v ktorom sú umiestnené dvojmesačné súťažné otázky pre rodiny i tímy z materských a základných škôl. V marci budú zverejnení prví výhercovia, ktorí sa do súťaženia zapojili.

O Nadácii KOSIT a partneroch projektu

Nadácia KOSIT

Nadácia KOSIT je mimovládna organizácia, ktorú v roku 2010 založila spoločnosť KOSIT a.s. za účelom podpory tretieho sektora zvlášť v oblasti environmentálnej výchovy. Okrem finančnej podpory Nadácia KOSIT realizuje svoje vlastné projekty ako sú Škôlka Ježka Separka (za svoju komplexnosť si vyslúžil Cenu odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2011), MDD s materskými školami, letný EKOtábor či vzdelávanie seniorov a väzňov. Partnerský projekt EKOknižka Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika priniesol nadácii a jej partnerom Cenu odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2014.

NATUR-PACK, a.s.

NATUR-PACK, a.s. je oprávnená organizácia, ktorá od roku 2006 plní pre takmer 4 000 povinných osôb ich povinnosti vyplývajúce zo zákona o obaloch a priamo finančne podporuje triedený zber. Od roku 2009 aktívne podporuje na rôznych úrovniach environmentálnu výchovu pre žiakov aj širokú verejnosť.

KOSIT a.s.

KOSIT a.s. je moderná akciová spoločnosť, ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 2001. Poskytuje komplexné služby na profesionálnej úrovni v oblasti odpadového hospodárstva. Patrí medzi päť najvýznamnejších spoločností na Slovensku zaoberajúcich sa týmto náročným a spoločensky veľmi citlivým priemyselným odvetvím.

V súčasnosti spoločnosť KOSIT a.s. poskytuje služby pre približne 260 000 obyvateľov východného Slovenska a pre okolo 500 podnikateľských subjektov. Ročne nakladá s vyše 80 000 tonami odpadu. Spoločnosť zamestnáva viac ako 400 pracovníkov. Pri riadení svojich procesov už niekoľko rokov používa systém riadenia kvality a vlastní certifikáty riadenia kvality ISO 9001, 1400 a OHSAS 18001.KOSIT využíva profesionalitu a skúsenosti nadobudnuté na medzinárodnej úrovni, ktoré šíri ďalej a tak napomáha ekonomickému a spoločenskému rastu v oblasti mesta Košice a východného Slovenska.

 

 

 

Nadácia KOSIT vyráža na turné s EKOknihou

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

DSC_3422„Jedného dňa stretol slimáčik ježka, ktorý vyzeral už na prvý pohľad trochu čudne. A nielen na prvý, ale aj na druhý a tretí pohľad. Na bodliakoch mal namiesto lístkov a jabĺčok napichnuté kúsky papiera, ba dokonca aj jednu fľašku z plastu…“

Po krste EKOKnižky Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika sa konečne dostáva prvá zelená publikácia k svojim čitateľom. Za prvé tri mesiace Nadácia KOSIT a jej partneri distribuovali  vyše 600 z 1000 výtlačkov. „Taký úspech EKOKNIŽKY sme ani nečakali. Aj preto sme sa rozhodli za našimi čitateľmi cestovať po Slovensku. Počas roka plánujeme navštíviť rôzne mestá, v ktorých chceme organizovať verejné čítania z našej novej knihy. Ponuka pôjde najmä slovenským knižniciam ale aj obchodným centrám či školám tak, aby sa o príbehoch hrdinov dozvedel každý,” tvrdí riaditeľka Nadácie KOSIT Jana Končeková

Mesiac marec je známy aj ako Mesiac knihy. Nadácia KOSIT preto dnes  slávnostne darovala  22 kníh košickej Knižnici pre mládež. „Je to náš darček Košičanom, kde pôsobíme. Pri tejto príležitosti sme pripravili v LITPARKU peknú čitateľskú akciu pre malých škôlkarov  z MŠ Poľná a MŠ Muškátová,“ hovorí Končeková. O kultúrny program sa postaral nový detský objav speváčka Olívia. Deti si vypočuli úryvok z rozprávky Jarné upratovanie, ktorý si potom aj nakresli..

Nadácia KOSIT v rámci mediálnej kampane knihy na  svojej webstránke www.nadaciakosit.org spustila od januára 2015 Klub čitateľov EKOKNIŽKY Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika. Klub ponúka súťaž pre rodičov a deti a tímy z materských a základných škôl. V marci budú zverejnení prví výhercovia, ktorí sa do prvého súťaženia zapojili. Súťaž bude pokračovať až do decembra 2015.

Nadácia KOSIT vyráža na turné s EKOknihou!

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Košice, 9.marca 2015 - Po krste EKOKnižky Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika sa konečne dostáva prvá zelená publikácia k svojim čitateľom. Za prvé tri mesiace Nadácia KOSIT a jej partneri distribuovali vyše 600 z 1000 výtlačkov. „Taký úspech EKOKNIŽKY sme ani nečakali. Aj preto sme sa rozhodli za našimi čitateľmi cestovať po Slovensku. Počas roka plánujeme navštíviť rôzne mestá, v ktorých chceme organizovať verejné čítania z našej novej knihy. Ponuka pôjde najmä slovenským knižniciam ale aj obchodným centrám či školám tak, aby sa o príbehoch hrdinov dozvedel každý“, tvrdí riaditeľka Nadácie KOSIT Jana Končeková“. 

Mesiac marec je známy aj ako Mesiac knihy. Nadácia KOSIT preto slávnostne daruje 22 kníh košickej Knižnici pre mládež. Za hlavného partnera projektu, spol. KOSIT a.s. knihy odovzdával generálny riaditeľ Marián Christenko. „Je to náš darček Košičanom. Pri tejto príležitosti naša Nadácia pripravila v LITPARKU peknú čitateľskú akciu pre malých škôlkarov a žiakov I. stupňa ZŠ, ktorým je táto kniha plná EKO rozprávok, pesničiek a básničiek určená,“ hovorí Christenko.

Nadácia KOSIT na svoje web stránke www.nadaciakosit.org spustila od januára 2015 Klub čitateľov EKOKNIŽKY Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika, v ktorom sú umiestnené dvojmesačné súťažné otázky pre rodičov a deti a tímy z materských a základných škôl. V marci budú zverejnení prví výhercovia, ktorí sa do súťaže zapojili.

O Nadácii KOSIT a partneroch projektu

Nadácia KOSIT

Nadácia KOSIT je mimovládna organizácia, ktorú v roku 2010 založila spoločnosť KOSIT a.s. za účelom podpory tretieho sektora zvlášť v oblasti environmentálnej výchovy. Okrem finančnej podpory Nadácia KOSIT realizuje svoje vlastné projekty ako sú Škôlka Ježka Separka (za svoju komplexnosť si vyslúžil Cenu odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2011), MDD s materskými školami, letný EKOtábor či vzdelávanie seniorov a väzňov. Partnerský projekt EKOknižka Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika priniesol nadácii a jej partnerom Cenu odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2014.

NATUR-PACK, a.s.

NATUR-PACK, a.s. je oprávnená organizácia, ktorá od roku 2006 plní pre takmer 4 000 povinných osôb ich povinnosti vyplývajúce zo zákona o obaloch a priamo finančne podporuje triedený zber. Od roku 2009 aktívne podporuje na rôznych úrovniach environmentálnu výchovu pre žiakov aj širokú verejnosť.

KOSIT a.s.

KOSIT a.s. je moderná akciová spoločnosť, ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 2001. Poskytuje komplexné služby na profesionálnej úrovni v oblasti odpadového hospodárstva. Patrí medzi päť najvýznamnejších spoločností na Slovensku zaoberajúcich sa týmto náročným a spoločensky veľmi citlivým priemyselným odvetvím.

V súčasnosti spoločnosť KOSIT a.s. poskytuje služby pre približne 260 000 obyvateľov východného Slovenska a pre okolo 500 podnikateľských subjektov. Ročne nakladá s vyše 80 000 tonami odpadu. Spoločnosť zamestnáva viac ako 400 pracovníkov. Pri riadení svojich procesov už niekoľko rokov používa systém riadenia kvality a vlastní certifikáty riadenia kvality ISO 9001, 1400 a OHSAS 18001.KOSIT využíva profesionalitu a skúsenosti nadobudnuté na medzinárodnej úrovni, ktoré šíri ďalej a tak napomáha ekonomickému a spoločenskému rastu v oblasti mesta Košice a východného Slovenska.

Súťažte s Ježkom Separkom a Slimáčikom Naturpáčikom

Komentáre: 0 | Pridajte komentár

Fanúšikovia EKOknižky môžu súťažiť o pekné vecné ceny

Košice 25. januára (SkolskyServis.sk) Nadácia KOSIT založila koncom roka 2014 online Klub čitateľov EKOknižky Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika, aby zabezpečila udržateľnosť projektu na najbližšie dva roky prostredníctvom rôznych úloh a súťaží. Do súťaží sa môžu zapojiť vlastníci EKOknižky.

Nadácia KOSIT od konca januára 2015 štartuje prvú súťaž, pre deti a ich rodičov, ale aj školské kolektívy. Súťaž súvisí s novou autorskou knižnou publikáciou pod názvom EKOknižka Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika, ktorú nadácia spoločnosti KOSIT a.s. vydala koncom roku 2014. Kniha bola vyhlásená za najlepší projekt v rámci Ocenenia za environmentálnu výchovu   Zlatý mravec 2014.

Táto doslova “učebnica” o separovaní, recyklácii a samotnej ochrane prírody nabáda deti vo veku od 4 do 10 rokov rozvíjať svoju osobnosť. “Pre Nadáciu KOSIT je dôležité aby si deti knihu nielen prečítali, ale o nej aj premýšľali. Preto už v januári a februári budeme v súťaži o pekné vecné ceny chcieť, aby nám napísali, čo si predstavujú napr. pod pojmom smog, ako vzniká a prečo je škodlivý. Deti nám zároveň môžu nakresliť hrdinov z jednej rozprávky z knižky”, ozrejmuje riaditeľka Nadácie KOSIT Jana Končeková.

Nadácia KOSIT bude pre Klub čitateľov EKOknižky Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika vyhlasovať a zverejňovať nové environmentálne úlohy každé dva mesiace počas dvoch rokov (2015/2016). “Má to byť odmena pre tých čo si našu knižku kúpia”, tvrdí Michal Sebíň z partnerskej firmy NATUR PACK.

Do súťaže sa bude dať prihlasovať cez súťažné formuláre zverejnené na www.nadaciakosit.org. Odpovede na súťažné otázky je potrebné poslať do Štatútom stanoveného termínu poštou na adresu Nadácie KOSIT alebo emailom na jezko.separko@gmail.com.

Nadácia KOSIT je mimovládna organizácia, ktorú v roku 2010 založila spoločnosť KOSIT a.s. za účelom podpory tretieho sektora zvlášť v oblasti environmentálnej výchovy. Okrem finančnej podpory Nadácia KOSIT realizuje svoje vlastné projekty ako sú Škôlka Ježka Separka (za svoju komplexnosť si vyslúžil Cenu odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2011), MDD s materskými školami, letný EKOtábor či vzdelávanie seniorov a väzňov. Partnerský projekt EKOknižka Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika priniesol nadácii a jej partnerom Cenu odpadového hospodárstva Zlatý mravec 2014.

Jana Končeková, riaditeľka Nadácie KOSIT

Zdroj: 25.01.2015; www.teraz.sk; Školský servis, 09:27, s.; Školský servis

Partneri Nadácie KOSIT

Novinky

Nadácia KOSIT rozdá materským školám 1 500 €

Na základe Štatútu súťaže pre KLUB čitateľov EKOKNIŽKA Ježka Separka a SlImáčika Naturpáčika Nadácia KOSIT vyhlasuje víťazov v kategórii kolektívy a jednotlivci. Každý kolektív, získava samostatne 500 €. 10 deťom zašleme vecné ceny. Výhercom srdečne GRATULUJEME! Kolektívy: MŠ Mokrance, Školská …

Viac

OZNAM

Vážení Košičania v súvislosti s nedeľnou akciou Starý papier za živý stromček, ktorá sa uskutoční dňa 20.12.2015 od 15.hod – 16. hod si  Vás dovoľujeme upozorniť, že vstup na Hlavnú ulicu s motorovým vozidlom  je zakázaný,  svoje vozidlá prosím parkujte len na dostupných parkovacích …

Viac